Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
RybanyHľadať
 
 

Cezhraničná spolupráca

 Otvorenie Komunitného centra na zámku v Miloticiach

 

    V sobotu 16. septembra 2006 sa v areáli krásneho barokového zámku s francúzskou záhradou a anglickým parkom v strede juhomoravskej obce Milotice konalo slávnostné otvorenie komunitného rozvojového centra, na ktorom okrem delegácie z Mikroregiónu Bánovecko nechýbali ani zástupcovia našej obce ako partneri projektu cezhraničnej spolupráce. Viedla ich prednostka Obecného úradu Rybany – JUDr. Elena Magdolenová. V sprievode príjemných melódií miestnej cimbalovej muziky Duvaj nás privítala starostka obce Milotice Mgr. Alena Presová. Na otvorení sa zúčastnila i ministerka pôdohospodárstva Milena Vicenová a hajtman Juhomoravského kraja Stanislav Juránek. 
 


        

 


     V nedeľu 17. septembra pricestovali do Milotíc aj občania Rybian. Na nádvorí zámku sa konal Trh domácich produktov spojený s bohatým kultúrnym programom, ktorý otvorili fanfáry z balkóna zámku. Každá obec Mikroregiónu Nový Dvúr tu prezentovala svoje ľudové remeslá i s výrobkami (výšivky, pletené košíky, koláčiky...). Slovensko sa taktiež nedalo zahanbiť – v jednom z prezentačných stánkov predstavil svoje remeslo ľudový rezbár z Uhrovca Jaroslav Velčický a na gajdy zahral bánovský gajdoš Ján Mešina.

 

        

 
     Viac fotografií si môžete pozrieť vo fotogalérii.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 


Rybany podpísali s českými Miloticami

zmluvu o partnerstve a spolupráci

  

   Rybany sa stali ďalšou obcou okresu Bánovce nad Bebravou, ktorá chce aktívne rozvíjať cezhraničnú spoluprácu, konkrétne s Českou republikou. Na Obecnom úrade v Rybanoch 4.novembra 2005 privítal starosta Rybian Marián Broniš starostku obce Milotice Mgr. Alenu Presovú a spoločne podpísali Zmluvu o partnerstve a vzájomnej spolupráci medzi oboma obcami. Zmluvné strany Juhomoravského a Trenčianskeho kraja chcú spolupracovať v oblasti kultúrneho a sociálneho rozvoja a v oblasti plánovania, prípravy, realizácie a udržateľnosti projektov financovaných zo zdrojov Európskej únie. Cieľom tejto spolupráce sú hlavne aktivity podporujúce súdržnosť kultúrnych tradícií a zvykov Českej a Slovenskej republiky.


 
ÚvodÚvodná stránka